Hamaka Frontline Mk.6, DD Hammocks, Kojot hnědý

Hamaka Frontline Mk.6, DD Hammocks, Kojot hnědý

SKLADEM

Celouzavíratelná, prodyšná hamaka s moskytiérou a s dvojitým dnem pro vložení karimatky nebo zakokonování se. Velmi prostorná a pohodlná hamaka. Hamaku lze postavit na zemi jako stan a má poutka pro uchycení vnějšího zateplení. Uvnitř hamaky čtyři užitečné kapsy na věci. Při uzavření je hamaka prodyšná.

  • Cena: 2150 Kč s DPH

Výrobce: DD Hammocks

Velikost: 2,7x1,4m (komfortní pro lidi do 197 cm a 125 kg)

Barva: Kojot hnědý

Váha: 820g (bez lanoví, jež je ale součástí balení, cca 230g)

Balení obsahuje: 10m lanoví, 2x2m elastické šńůry, 2x ultralehké tyčky, pytlík na hamaku


Nejnovější-prostornější provedení hamaky Frontline Mk.6 má oproti předchozímu typu ještě více rozšířenou, velmi kvalitní moskytiéru. Nabízí tak nově ještě větší vnitřní prostor. Tato hamaka se vyznačuje(především oproti modelu Travel/Bivi) dvěma prodyšnými plášti. spodním a vrchním. Hamaka se jimi dá celá uzavřít ale plášť není nepromokavý. Oproti tomu je ale extra prodyšný a při celkovém uzavření-zakokonování-je pobyt v ní komfortní i při vysokých nebo extra nízkých teplotách. Hamaka je tedy vhodná pro pobyty např. v džungli anebo v deštivých oblastech při použití společně s DD plachtou.

Oba pláště se spojují třemi suchými zipy na jedné straně. pokud chceme spát v otevřené hamace, je dvojitý plášť uzpůsoben pro vložení karimatky, která je tak pevně fixována. I poté lze hamaku uzavřít svrchu moskytiérou. Hamaka je při jakémkoliv uzavření velmi prostorná.

Hamaka je vybavena velmi kvalitní moskytiérou "optimalizovanou" i na nejmenší skotské mušky Midge. Moskytiéra je uzavíratelná z obou podélných stran zipem o dvou jezdcích. Moskytiéra může být "v pohotovostním režimu" vztyčena ale neuzavřena nad hamakou a tvořit tak např. ochranu proti slunci.

Hamaka je taktéž vybavena čtyřmi oky po obvodu, kterými se dá zafixovat k zemi a postavit na zemi jako stan. Je však třeba myslet na to, že spodní vrstva nebude voděodolná.

Máme ale dobrý tip i pro tento případ. Pokud používáte k hamace i krycí plachtu, je v případě postavení hamaky na zemi možné ji plachtou zezpodu podložit a vznikne tak voděodolná podlážka. DD plachta 3x3m je dost rozměrná i pro postavení zbytku přístřešku nad hamakou i v tomto případě.

Uvnitř hamaky jsou čtyři kapsy na suchý zip, do kterých se vejde např. čokoláda, peněženka, apod.

Velmi doporučujeme k hamace zakoupit Balící rukáv DD Hammocks. V něm je hamaka připravena k okamžitému uvázání i sbalení. Je to velmi praktický doplněk.

Další užitečné tipy pro použití hamaky jsou v sekci :Tipy pro hamaku".

 

Otestováno

Hammaku mám a už jsem ji pár nocí testoval (nedobrovolně i v bouřce a silném větru). První postřehy: -> doporučuji k ní dokoupit nějaké pásové úvazy na stromy s karabinami (je to snadnější uvázat) -> stavba je obdobně rychlá jako u jiných hammak (ty gumky u sítě vyvazujete jen poprvé) -> v dvojitém dnu se karimatka fakt nehne, je potřeba si ji před zalehnutím dobře nastavit -> moskytiéra se dobře zapíná (široký zip) a když ji nepoužíváte, dá se přehodit nahoru -> uvnitř dvě kapsy na každém konci Souhrn: Hammaka je opravdu "vymakaná", praktická a rozhodně nepřehlédnutelná. Materiál je kvalitní a je dobře ušitá. Jediné s čím si dovolím polemizovat je, že je vhodná i pro osoby s výškou 180+ cm. Možná pokud jsou drobnější postavy. Já se svými 100+ kg si raději pořídím verzi XL (tuhle už si ihned rezervovala dcera :-D ). Je pro mně málo hluboká a mám osobně raději delší.
Odpověď Míla 29.07.2020 10:49:57

Re: Otestováno

Děkuji Vám Mílo za komentář. Jen sám za sebe doplním, že já osobně měřím 175 cm a vážím cca 100 kg a v hamace cítím veliký nedbytek prostoru a vnímám i značnou hloubku této hamaky, a taktéž i mnozí další zákazníci, kteří avizovali že měří i okolo 195 cm se v hamace pohodlně vyspí. Limitem této hamaky určitě není výška 180 cm. Doplňuji toto pouze z důvodu, aby nebyli zbytečně vyřazeni z výběru této, jinak věřím skvělé hamaky i vyšší lidé, kteří ji k naprosté spokojennosti používají. Nicméně, jak jste psal, pro vyšší lidi může být jistě dobrou volbou i zvětšená hamaka Frontline XL. Ještě jednou Vám závěrem děkuji za recenzi. Pavel
Odpověď Pavel 29.07.2020 11:37:08

lanoví

Dobrý den, hamaka se uvazuje dvěma hlavními úvazy-lany na každém konci. To je těch 10m lanoví. Je to prostě hlavní úvaz hamaky. Dále, moskytiéra se vztyčuje-uvazuje do výšky pružným lankem na každém konci svrchu moskytiéry. To jsou ty dvě elastické šňůry. Všechny tyto šňůry by měly být vidět na fotografiích v galerii. Díky, Pavel
Odpověď Pavel 05.03.2019 18:56:20

Lanoví

Dobrý den, co se myslí 10ti metry lanoví a 2x2m elastické šňůry, které jsou součástí balení prosím? Děkuji
Odpověď Viktor 05.03.2019 15:00:44

Nový komentář

* (Povinné)

Alternativní produkty

Balící rukáv pro hamaku, DD Hammocks

Balící rukáv pro hamaku, DD Hammocks

  • 427 Kč s DPH
 ks
Zateplení hamaky-Underblanket, oliva zelená, DD Hammocks

Zateplení hamaky-Underblanket, oliva zelená, DD Hammocks

  • 2080 Kč s DPH
 ks
Úvazy pro hamaku- Whoopie slings, DD Hammocks

Úvazy pro hamaku- Whoopie slings, DD Hammocks

  • 592 Kč s DPH
 ks
 

Přihlášení